Prime Air – amazon użyje dronów by dostarczyć towar do klienta

Wyczekiwanie na dostawę zamówionego towaru to dla wielu czas, który mógłby jak najszybciej minąć, może pora użyć nowoczesnej technologii?
Tak więc w tym kierunku zmierza szef Amazona, Jeff Bezos, który ujawnił w ramach programu 60 Minutes dla telewizji CBS że firma pracuje nad powietrznymi dronami, które zajmowałyby się dostawą towaru do klienta nawet w pół godziny po kliknięciu przycisku 'Buy’, a co najwyżej w ciągu godziny.

Bezos twierdzi że nowa usługa może być dostępna dopiero za jakieś 4-5 lat, a drony będą potrafiły przenosić towary o wadze do 2,2 kg, co jak twierdzi CEO Amazona aż 86% kupowanych towarów w ich sklepie spełniałoby ten wymóg.

Przy tworzeniu tego typu urządzeń do zadań przesyłkowych trzeba nie tylko stworzyć system sterujący dronami ale pod uwagę należy wziąć warunki pogodowe, zasięg urządzeń oraz oczywiście prawo dotyczące tych urządzeń w USA – szczerze powiem że jeżeli uda im się stworzyć kompletną usługę odporną na warunki pogodowe jak i dostępność na daleki zasięg to będę pod ogromnym wrażeniem.

Warto dodać że firma Amazon nie jest pierwsza co do chęci wdrożenia dronów do swoich usług, bowiem tego typu usługę chce rozwijać również firma Flirtey w Australii, która w swoim przypadku ma ważny atut – sprzyjające jej prawo australijskie.

Z pewnością warto zainteresować się tym tematem, zachęcamy koniecznie do obejrzenia poniższego filmiku, który przedstawia działanie usługi Amazon Prime Air:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*