Publikowanie pełnych artykułów już na Facebook-u

Oficjalnie zostało potwierdzone że od jutra ruszają testy nowej funkcji na Facebooku dla mediów.
Dotychczas publikowanie artykułów odbywało się na zasadzie wklejania linka do statusu a użytkownik by móc przeczytać jego zawartość musiał przenieść się na inną stronę.
Nowa funkcja ma to zmienić i jak mówią włodarze Facebooka opcja ta jest dla czytelnika 10-razy szybsza niż standardowe klikanie w artykuł.
A działa to tak że media będą mogły publikować artykułu od razu w facebooku z zintegrowanym pobieraniem obrazków i filmów video.
Usługa jak na razie nie będzie powszechnie dostępna – Facebook do całego przedsięwzięcia zaprosił póki co jedynie kilku największych partnerów. Pośród nich znaleźli się: Times, BBC News, Bild, Spiegel, BuzzFeed, The Guardian, NBC, National Geographic oraz The Atlantic. Z biegiem czasu grono to z pewnością będzie się powiększało.

Czytanie artykułu będzie się odbywać w wewnętrznej stronie facebooka, tak jak byśmy wchodzili na kogoś profil. Dodatkowo każdy publikujący takie artykuły będzie mógł dodać do nich własne reklamy i na nich zarabiać co jest bardzo interesujące.

Niepokoi tylko fakt że takie opcje mogą ograniczyć ruch na stronach publikujących artykuły, zaś z drugiej strony najlepiej będą mieli użytkownicy mobilni – mimo wszystko naszym zdaniem obecne czytanie artykułów było bardzo normalne a samą funkcje nie określilibyśmy na przydatną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*