Skype ma już 10 lat

Dokładnie 10 lat temu, czyli 29 sierpnia 2003r został stworzony program do rozmów VoIP – znany początkowo jako Skyper a obecnie jako Skype. Projekt stworzyło dwóch programistów jeden pochodził z Estonii a drugi ze Szwecji. Po 3 latach działalności ze Skype korzystało już ponad 11 milionów użytkowników a obecnie Microsoft – który jest teraz właścicielem programu – chwali się 300 milionami połączeń jednocześnie, a sumując użytkownicy Skype przeprowadzili ogółem 2,6 miliona lat rozmów.

"Statystyki

Warto dodać, że Microsoft z okazji urodzin doda każdemu użytkownikowi 30 darmowych minut do wykorzystania ze Skype WiFi, prezent należy odebrać do jutra.
Ciekawie także zapowiada się przyszłość Skype otóż Mark Gillet w jednym z wywiadów potwierdził, że developerzy pracują nad rozmowami 3D, obecnie opracowują oni kamerki zdolne do rejestracji takiego obrazu i poszukują odpowiednich wyświetlaczy. Dodatkowo Microsoft pracuje również nad technologią, która będzie oferować dublerów w rozmowach konferencyjnych dla osób, które nie będą mogły na danym spotkaniu się pojawić, co może się okazać dość pomocnym rozwiązaniem.

Przyszłość Skype zapowiada się chyba dość dobrze, no, ale pożyjemy zobaczymy. Obecnie życzę kolejnych 10 lat i dalszych sukcesów tego oto programu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*