W jaki sposób Internet stał się lekarstwem

Żyjemy w czasach, w których bombarduje się nas ogromną dawką negatywnej energii. Telewizje od wielu lat skupiają się na pokazywaniu brudu naszego świata zapominając o jego pozytywnych stronach i wzbudzaniu w ludziach pozytywnych emocji. Na całe szczęście od stuprocentowego pogrążenia się w ciemności ratuje nas jeszcze Internet…

W jaki sposób to się odbija na nas?

Katastrofy, klęski żywiołowe, dramaty ludzkie, policja, mordercy, gwałciciele, pijani kierowcy, kary, zakazy, zniszczenia i można by tak wymieniać w nieskończoność – tym właśnie karmią nas masowe media. Po obejrzeniu jednego materiału o powodzi wpadamy w tzw. wisielczy nastrój; a co jeśli niemalże całe wydanie wiadomości jest poświęcone tego typu wydarzeniom? Wtedy to dopiero mamy humorek… Idziemy do sklepu i co? Wyładowujemy się na kasjerce, bo nie ma drobnych, a my chcemy zapłacić 200 złotowym banknotem za gumę do żucia.

Internet – ZŁO, Telewizja-DOBRO. Czy aby na pewno?

Na ratunek tej potężnej dawce negatywnych odczuć przychodzi Internet, a te same media, które wywołują w nas tyle negatywnych emocji starają się wpoić nam poczucie winy z korzystania z zasobów sieci. Materiały dotyczące uzależnienia od surfowania w Internecie i skutków jakie powoduje są dosyć częstym zjawiskiem – nie pokazują jednak materiałów o nadużywaniu telewizji.

Internet nie taki zły jak go piszą

To tutaj dowiemy się o charytatywnej akcji kibiców piłkarskich, którzy odnawiają domy dziecka, tutaj znajdziemy filmy i zdjęcia pokazujące jak miasta zniszczone przez huragany zostały odbudowane, tutaj zobaczymy ludzi uśmiechniętych i radosnych.

Poniższe filmiki powinny dać Wam pozytywnego kopa na cały dzień.

1. O tym jak dobre uczynki do nas wracają

2. Wiek nie jest przeszkodą

3. Przyjaźń ze zwierzęciem

4. Taneczny spontan podczas meczu

5. Wesoły autobus!

6. Flaszka dla Morgensztena

7. Wyzwanie na śpiewanie

8. Młody talent piłkarski

9. Dziewczyny są niesamowite!

10. Opiekuńczy kotek

11. Magiczny sprzedawca

12. Akcja kibiców "KolorujeMY"

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*