Najczęstsze usterki iPhone’a

Produkty firmy Apple są coraz bardziej popularne wśród polskich użytkowników. Podobnie jak w przypadku innych smartfonów, są one narażone na różnego rodzaju usterki. Na szczęście, wystąpienie awarii nie musi oznaczać konieczności całkowitej wymiany sprzętu – większość może być naprawiona, jeśli odwiedzisz serwis Apple.

1.Uszkodzenia wyświetlacza

2.Bateria i wymiana gniazda ładowania iPhone’a

3.Nie działa głośnik iPhone 7

Uszkodzenia wyświetlacza

Spośród wszystkich usterek, uszkodzenie wyświetlacza jest najdroższym w naprawie. Serwis Apple – AppleFix ma w swoich usługach jego wymianę, jednak jeśli nie potrzebujesz z niej jeszcze korzystać, warto zadbać o zabezpieczenie tej części. Podstawą jest wyposażenie iPhone’a w szkło hartowane dedykowane twojemu modelowi, a także odpowiednie etui. Elementy te powinny wystarczająco ochronić wyświetlacz przy upadku. Pamiętaj jednak, że nowoczesne smartfony ogólnie nie lubią spotkań z ziemią i dobrze jest im ich oszczędzić. Jeżeli często wypadają ci przedmioty z rąk, możesz zainwestować w specjalne etui z uchwytem na palec. Dzięki temu trudniej będzie ci upuścić urządzenie.

Bateria i wymiana gniazda ładowania iPhone’a

Innym częstym problemem jest krótko działająca bateria. Tej usterce można zapobiec na kilka sposobów. Po pierwsze, zawsze korzystaj z oryginalnej ładowarki do iPhone’a. Posiada ona oprogramowanie chroniące urządzenie przed nagłymi skokami napięcia. Mogą one sprawić, że potrzebna będzie nie tylko nowa bateria, ale także wymiana gniazda ładowania. Po drugie, unikaj ekstremalnych temperatur. Bateria źle znosi temperaturę wyższą niż 22°C i niższą niż 16°C, dlatego nie zostawiaj iPhone’a w pełnym słońcu ani nie używaj go zbyt długo na mrozie. Kolejną metodą na przedłużenie żywotności baterii jest utrzymywanie jej naładowania na odpowiednim poziomie (między 40% a 80-90%) i niedopuszczanie do całkowitego rozładowania urządzenia.

Nie działa głośnik iPhone 7

Innym dosyć częstym problemem jest niedziałający głośnik. Jeżeli podczas rozmowy masz ustawioną głośność na najwyższym poziomie, a jednak dalej słabo słyszysz rozmówcę (lub wcale), powinieneś przyjrzeć się głośnikowi. Być może jest to kwestią przybrudzenia. Należy wtedy delikatnie wyczyścić głośnik za pomocą patyczka do uszu nawilżonego alkoholem. Ważne, aby patyczek był zwilżony, a nie mokry. Jeśli to nie pomoże, należy udać się do serwisu, ponieważ dalsza diagnoza może wymagać rozkręcenia urządzenia. Wymiana głośnika nie należy do specjalnie kosztownych, dlatego warto zostawić ją profesjonalistom. Pomoc w tym temacie możesz znaleźć na stronie https://applefix.pl/produkt/iphone-7-nie-dziala-glosnik/.

undefined

Źródło: Artykuł partnerski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*