Płatność kodami QR – nowa możliwość w PayPal już niebawem

Z pewnością wiele z nas chciałoby płacić i dokonywać różnych transakcji za pomocą telefonu bez ponoszenia strat np. w postaci transferu pakietu internetowego. Tak, więc PayPal wychodzi z ciekawą inicjatywą mobilnych płatności offline po przez kody QR. Hmm… brzmi ciekawie.

Usługa ma zostać uruchomiona już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zgodnie z ustaleniami sprzedawcy aby móc obsługiwać tego typu transakcje muszą posiadać terminale ze skanerami POS, a użytkownik wystarczy, że wygeneruje w specjalnej aplikacji PayPal kod QR i zeskanuje go pod skanerem. Cała transakcja ma być zabezpieczona po przez czterocyfrowy kod PIN, który również zostanie wygenerowany w aplikacji.

Jak, więc widać jest to dość ciekawy sposób płatności, ale czy przyjmie się on w naszym specyficznym kraju. Nie oszukujmy się, ale osób korzystających z tego typu rzeczy nie jest u nas za wiele. Ale nie ma co się zniechęcać a wręcz przeciwnie zachęcajmy innych do korzystania z tego typu rzeczy i sami używajmy go, na co dzień.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*